aly7076 aly7076
  • 06-09-2019
  • Mathematics
contestada

6. A pre-paid cell phone plan costs $0.15 per minute. How many minutes did Chelsea
purchase if she spent $30?
Equation:

Respuesta :

htartaglp3hzbv htartaglp3hzbv
  • 06-09-2019

Answer:

$0.15x = $30

Divinde each side by the $0.15

x = 200 minutes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I REALLY NEED HELP FAST! Name the marked angle in 2 different ways.
find the missing angle measurement
how to make a volcano lamp fuse
How did Racial Ideologies and imperialism reinforce each other?
1. Do you think being good is a learned behavior 2. If you saw a man in a well would you help him? Help ASAP please Help
Which food item does not fit the group? For example: If you see cookie, cake, chicken you would select "chicken" because it is not a dessert Olechuga O naranja
Will give brainliest Find the area of the shaded region. 800 5 cm A = [?] cm2 Enter a decimal rounded to the nearest tenth.
The mass of a sheep is about 6X10^1 kg. The mass of an ant is about 3X10^-3 kg. About how many times more mass does a sheep have than an ant?
Please please help please
helppppppppppp meeeeeeeeeee