time23
time23
10-05-2016
Mathematics
contestada
could somebody answer this question
Respuesta :
quizzzz
quizzzz
10-05-2016
We did this same kind of problem in school. All we did was divide the those 2 numbers to figure out the unit price. So, 20/5 = 4 $ per CD.
Answer Link
Avena
Avena
10-05-2016
4 because it would be 5 / 20 and simplify give you 4 / 1 = 4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
What empire began on the large peninsula jutting out into the middle of the mediterranean sea?
Characteristics of the cell wall include which of the following? Select all that apply. cellulose phospholipids and protein increased strength to the cell sel
Help applying the 7 principles of the government You have 7 choices: republicanism popular sovereignty limited government separation of powers checks and balanc
Luke is 5 years younger than 3 times Sydney’s age, s . in this situation , what does 3s represent?
What is a food chain
How much force is required to accelerate a 9.0-g object at 10000 g's?
You read a headline that states, "Bill vetoed; Veto overridden." Which branches of government would have been involved in this process? (3 points) Congress pass
Which 1896 Supreme Court case resulted in the “desperate but equal” doctrine
The fifth grade raised $182 by selling tickets for a car wash. If each ticker cost $3.25, how many tickets did the fifth grade sell?
Why don't cyanobacteria and bacteria reproduce by mitosis?