Seudónimo Seudónimo
  • 09-05-2016
  • Mathematics
contestada

U know who u are help me with this one please please thank you so much

U know who u are help me with this one please please thank you so much class=

Respuesta :

Sampsonthearrior
Sampsonthearrior Sampsonthearrior
  • 09-05-2016
Hahahaha I believe the answer is one because there 2 meals and 4$ for snacks which should total up for 16 dollars.

Answer Link
apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 09-05-2016
m=cost per meal
total cost=mealcost+snacks
mealcost=2 times cost per meal=2m
snackcost=4

total is 16
16=2m+4
2m+4=16

first one is answer
Answer Link

Otras preguntas

Pls help I need it ASAP
1. A solution with a pH of 9 has a pOH of 2. Which is more acidic, a solution with a pH of 6 or a pH of 4? 3. How many times more acidic is a solution with a p
Write an equivalent expression for the expression below. 7c – 3c – 2c =
say s message from quarintine
What happens when we break the assumptions?
What is the problem in the book get me out of here
Research findings on arranged marriages support which of the following statements? 1. Research findings on arranged marriages support which of the followi
Which problem did the Missouri Compromise, the Compromise of 1850, and the Kansas-Nebraska Act attempt to solve? A.It attempted to solve the extension of slaver
A(n) _can be turned on and off circuit battery electromagnet conductor
Find an equation for the line below. The points are 5,-2 and -5,-6