arahman9081 arahman9081
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost? $

Respuesta :

maksims325 maksims325
  • 10-05-2019

Answer:

42.84

Step-by-step explanation:

3.57*12=42.84

Answer Link

Otras preguntas

naomi's new employer offered her health insurance coverage for $95 per month. however, she was also offered the option to cover her husband and two children for
A recipe calls for 1.5 sticks of butter for every 24 cookies you bake. How many sticks of butter will you need for 72 cookies
Give formula for point-slope form 14, 24, 28, 29, 30
An aquarium at a pet store has 18 Black Neon Tetra fish in it . A customer buys 12 Black neon Tetra Fish at the same time the store clerk adds 7 more Black neon
true or false A victim with a bleeding wound should be kept standing to maintain blood flow.
which object reflects light with with the longest wave
Given a∥b , and c is not parallel to a or b, which statements must be true? Select each correct answer. m∠3=m∠7 m∠5=m∠9 m∠1=m∠12 m∠1=m∠8
A. two continental plates moving together B.two tectonic plates sliding past each other C.two oceanic plates moving apart D.two oceanic plates moving together
Charlie is a car salesman. He earns $800 plus a 9% commission on all of his sales for the week. If Charlie received a paycheck for $1916 this week, how much wer
Determine what quadrant the terminal side of an angle with measure five pie over three lies in.