jcisneros050910 jcisneros050910
  • 10-04-2019
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs.All together,the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

barrabesjavier0
barrabesjavier0 barrabesjavier0
  • 30-04-2021

Answer:

its actually $2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
mohammadibrahim4 mohammadibrahim4
  • 17-03-2022

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A garden table and a bench cost 600 combined. The cost of the garden table is three times the cost of the bench. What is the cost of the bench?
Lines AB and CD are straight lines. Find x and y. Give reasons to justify your solutions.
which equation represents a line which is parallel to the line y=-3x-1
the present value of a series of payments of 2000 at the end of every four quarter, forever, is equal to 5000. calculate the effective rate of interest per quar
how do you plot y=3x+2
A student measures the length of two pieces of paper as 8.21 in and 8.0 in. What is the total length? Be sure to use sig. figs. in your answer. Do not include t
6. Her mother(live) in Victoria for the past five years.
identify the three types of language
tan x(cos x - sin x)
During the Constitutional Convention, disagreement over how to count enslaved people for the purpose of representation was settled by the Great Compromise. Comm