Seudónimo Seudónimo
  • 09-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop?

$2.25 per pound

$0.25 per pound

$4.00 per pound

$0.44 per pound

Respuesta :

attilareed
attilareed attilareed
  • 10-04-2019

Answer: you need to tell the price of the nut

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the ratio of concrete to water to sand is 1:2:3. what fraction of the mix is water?
Among all pairs of numbers who difference is 10, find a pair whose product is as small as possible. What is the minimum product?
This is the material or substance on which an enzyme acts.
what are the first three common multiples of 3 & 8
which angle forms a vertical pair with nsm a.osl b.smn c.snm d.osn
What is the empirical formula for phenobarbital c12h12n2o3
A x 4 = E B ÷ 4 = E C + 4 = E D - 4 = E & A + B + C + D = 100 Challenge what is the value of E ?
The mass of your new motorcycle is 250kg. What is the weight on the moon in newtons
in 3 minutes in North American wood turtle can travel about 17 yards did the axis represent minutes and the y-axis represents yard write the ordered pair to rep
A blank is a factor that is deliberately changed in an experiment.