samantha332 samantha332
  • 08-04-2019
  • Mathematics
contestada

If 5 apples sell for $.95 what is the cost of 12 apples

Respuesta :

yasmincutie yasmincutie
  • 08-04-2019

Answer:$2.28

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used. The coordinate plane shows the positions of different places in a town. E
he owners of a recreation area filled a small pond with water in 180 minutes. The pond already had some water at the beginning. The graph shows the amount of wa
A pool company is creating a blueprint for a family pool and a similar dog pool for a new client. Which statement explains how the company can determine whether
Please Help Me Outttt
What is effective writing explain its elements?
Which of the following Windows PowerShell commands performs a DNS name query for www.contoso.com? a. ping www.contoso.com b. dnsquery www.contoso.com c. resolve
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box. R
ghhgskdfhksjbdckjabs
Would you like to abondon all your hobbies and things you like to do, and study so hard even though you find it boring ?And what's next is that the people who g
Find the value of x.