jennidore jennidore
  • 09-02-2019
  • Mathematics
contestada

Andi purchased 1/3 pound of cashews for $2.85.What is the cost of 1 pound of cashews.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 09-02-2019
1/3 lb. = $2.85
1/3 lb = $2.85
1/3 lb. = $2.85

1 lb of cashews costs $ 8.55
Answer Link

Otras preguntas

Which biome typically experiences hot summers, cold winters, and lots of rain?
What is the action to select a single word and the space after it? A. Press and hold Ctrl and click the mouse. B. Press and hold Shift and cl
A block of iron has the dimensions of 3.00 cm x 3.00 cm x 3.00 cm. It has a mass of 213 g. Water has a density of 1.00 g/cm3. Will it sink in water? A). Yes B).
A verb which forms its past tense or past participle by adding -ed is _____. regular irregular
which of the following geopgraphic locations is least affected by seasons? A) the northern hemisphere B) the equator C) the southern hemisphere D) australia
An angle measures 49° . What is the measure of its complement?
Help please due tomorrow
Answer right all questions reward 40 points
describe the climate and vegetation on the tundra and the steppes
The width of a rectangle is two-thirds of its length, and its area is 216 square meters. What is the length?