Mermaid33
Mermaid33 Mermaid33
  • 07-02-2019
  • Mathematics
contestada

Find the selling price. Cost to store 130$. Markup 85%

Respuesta :

BriaunaUnicorn06 BriaunaUnicorn06
  • 07-02-2019

Answer:

$240.5

Step-by-step explanation:

Multiply 0.85 and 130 to get 110.5. Add this to the original price, 130, to get 240.5.

Answer Link

Otras preguntas

Felix has $20 to spend on holiday gifts any plans to spend 1/5 of his money on each person he is buying for how many people will we be buying for
A monkey ate 4 1/2 lbs of bananas a week. If it was fed the same amount daily, how much did it eat each day?
A box of jerseys for a pick-up game of basketball contains 10 extra-large jerseys, 6 large jerseys, and 4 medium Jerseys. If you are first to the box and grab 2
DONT GET THIS WRONG!!! 10 POINTS!!
¿Son los que no representan mayor dificultad para resolverlos, se lles llama simplemente problemas y su solución solo exige poner en marcha una acción que los r
Can you help me plzz ?
Why did people distrust doctors during the 18th and 19th centuries?
some one please help me ​
How can you describe Hayley's friendship to Hubert (the narrator)? O Loyal O Convenient O Hypocritical O Insincere​
explain two features of shabbat in the synagogue