Schoolworkspace453 Schoolworkspace453
  • 07-02-2019
  • Mathematics
contestada

The cost for six months of Netflix is $59.70. What is the cost for one month? Let m represent the cost for one month of Netflix.

Respuesta :

oblystonegegick
oblystonegegick oblystonegegick
  • 07-02-2019

Answer: $9.45


Step-by-step explanation:

Divide 59.70 by 6

59.70/6

9.45

m=$9.45

Answer Link
dixison dixison
  • 14-08-2020

Answer:

$9.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A school has 833 students. Of those students, 463 play a sport (A), 52 are in the band (B), and 21 do both(AB). (C) represents neither.
Which of the following are incident priorities?
40 people were sunbathing on a beach. 28 people were wearing a hat, 20 people were wearing a hat and sunscreen, and 3 people were wearing neither a hat or sunsc
please help lol. i’m taking a quiz rn
1)Describe an instance when you had to make a crucial decision during production. What happened? How did you manage it? HELPPPPP
A student wanted to determine the evaporation rates of liquids. She placed 50 mL of each liquid outside for an hour on the same day and then measure how much li
how are the water cycle, carbon cycle, and nitrogen cycle different
Answer quick worth 100 points !!!!Lines Line A E and Line G H are parallel in the image below. The image will be used to prove that the sum of the measures of t
What is the basic unit of life? A. A cell B. An organism C. An organ D. An atom SUBMIT
The amount of pressure a power source creates to move electrons. *