hmontalvo22
hmontalvo22
06-02-2019
Mathematics
contestada
someone please help me
Respuesta :
Nahchief56
Nahchief56
06-02-2019
$0.25 per ounce
hope this helps
Answer Link
ssm5991
ssm5991
06-02-2019
Answer:
around 25 cents per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
A recipe for blueberry smoothies calls for 6 cups of yogurt. How many quarts of yogurt do you need to use if 1 cup of yogurt weighs 8.6 ounces?
While Fred is telling a story to Priya at lunch time, he notices that she looks bored, so he quickly livens up his story with a humorous twist and she begins la
A person can run 280 m in 68 s. At what speed are they running?
3/5 of my crops of peaches is damaged by hail and 3/4 of only the damaged part of the crop is sent for juicing. What fraction of my crop is sent for juicing?
three children are at work.one is pushing a chair, another is pushing the sofa and the third one is pushing an empty trolley .who is experiencing the maximum fr
Distinguish between a food chain and a food web.
A swan on a lake gets airborne by flapping its wings and running on top of the water. (a) If the swan must reach a velocity of 6.00 m/s to take off and it accel
Doing a physics Lab and need to propagate uncertainty for experimental results. I need the uncertainty in order to add it to my scatter plot for the error bars,
What is the value of 3x^2-5xy+5y^2 for x=-6 and y=2? -68 -4 188 208
The quotient of a number and three is four. What is the number? X=4/3 X=3/4 X=-12 X=12