zaynmaliky1029 zaynmaliky1029
  • 10-01-2019
  • Mathematics
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. Oz. Of detergent or $6.99 ffor fl. Oz. Which is a better buy

Respuesta :

22harlowb
22harlowb 22harlowb
  • 18-01-2019

Answer: get the 25 fl .oz because it obviously cheaper than the a fl oz  


Step-by-step explanation:because  i would not pay $7.00 for a fl .oz

when u can just get 25 fl oz for $4.00

so just get the 25 its cheaper


Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the expression 5x(3+6)-8
How many fourths are equivalent to 2\8
Identify and explain: Virginia Plan New Jersey Plan Great Compromise
2(2x + 3) - 5 Please and thanks
It is not plagiarism if I take a sentence that I found and change a few words around. A True B False
May anyone help me please? I’m stressing out really bad
What is the slope of (2,-12), (18,15)
Solve for x: please help me
Will give brainliest if right O C. 65 O D. 50
A piece of wire 5/3 m long is to be cut into 10 pieces of the same length. What is the length of each piece?