SavannahLabrant SavannahLabrant
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

if lollies cost 11.40 per pound how much would 3 and 1 fourth pounds cost

Respuesta :

jesdrayton383
jesdrayton383 jesdrayton383
  • 08-01-2019

Answer:

$37.05

Step-by-step explanation:

11.40 times 3.25

Answer Link
AutumnJoy12
AutumnJoy12 AutumnJoy12
  • 25-04-2019

Answer:

37.05

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2.09 as a fraction in simplest form​
how to write 0.5.5555.., 0.77777.., 0.288888… and 0.711111… as a fraction
A certain liquid sample has a volume of 14. 7 ml and a mass of 22. 8 grams. Calculate the density.
Translate the following sentences into French and record them. 8. I want a furnished single-family house with a swimming pool. I 9. I feel like buying a new sto
Suppose you are throwing a lunch event for 100 people.You decide to offer vegan options. You are notsure how many vegans are attending, but a study shows that v
You are treating a patient with the following vital signs: blood pressure: 150/92, pulse: 98, respirations: 16, spo2: 96 percent. the emt knows that this patien
a common stock will pay a cash dividend of $5 next year. after that, the dividends are expected to increase indefinitely at 1% per year. if the discount rate is
PLS HELP NOW IF POSSIBLE
решите пожалуйста систему уравнений:5+2(x-y)=3x-4y10-4(x+y)=3y-3x​
Math 1325 problem im stuck on