SavannahLabrant SavannahLabrant
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

donuts cost $9.20 per pound how much would 2 and one fourth pounds cost!

Respuesta :

zcathy
zcathy zcathy
  • 08-01-2019

Answer:

$20.70

Step-by-step explanation:

$9.20 x 2 1/4 (lbs) = $20.70

Answer Link

Otras preguntas

What causes static electricity
what are some factors that might stop a population's exponential growth
62 ounces equals how many pounds and how many ounces
Who was the Assistant Secretary of State for Inter-American Affairs from 1985 to 1989 who allegedly solicited $10 million from the Sultan of Brunei to purchase
A window washer earns $4 per window. Which equation represents the relationship between his total earnings and the number of windows he washes?
solve the system by substitution. y=-x y=4x+45 Multiple Choice. A.(-9,-9) B.(9,-9) C.(9.9) D.(-9,9)
Which equations model this problem? A recipe that makes 1 serving calls for 0.25 L milk. How many servings can Rohit make if he uses 2 L of milk? Use s for the
miki tosses a coin 50 times, the coin shows heads 28 times. Suppose the coin is fair and miki tosses it 500 times. how many times can she expect it to show head
If you were looking for a word to use in your writing that relates to time, what root word could you use to begin searching? Auto Bio <-- Chrono Mand
How might a suit of armor be good analogy for a function of the skeletal system