teairra9
teairra9 teairra9
  • 07-01-2019
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for .5 hours and $1.25

what is the unit rate for 5 hours and 125 class=

Respuesta :

kennedycal
kennedycal kennedycal
  • 08-01-2019
The unit rate is 0.25 dollars/hr
Answer Link

Otras preguntas

Which of these practices does the most to keep the water table from dropping near a farm?
Any one know this pls explain how u figured it out
Morris Company applies overhead at 20% of direct labor costs. Actual overhead costs for the year totaled $380,000, and actual direct labor costs totaled $1,800,
Please answer correctly !!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!
que dicho y refran se forma con las siguientes palabras: abuela, si, se, te, dulce, mi, comeran, te, y, escupieran, se, ruedas, amargo, tubiera, bicicleta, seri
Ying Zyiyu covered the first 300 miles of a trip going at 60 mph and the last hundred going at 40 mph. What was his average speed for the entire trip?
Find the perimeter of a square that has a side that is 4.5 meters long.
A rectangular prism has a length of 9 cm a width of 5 cm and its volume is 180 cubic cm what is the height of the prism
Picture is below! Thank you, and explain if you can, if not it’s fine.
What is six thousandths as a number?