drew2005 drew2005
  • 07-01-2019
  • Mathematics
contestada

Drew spent $16.25 on nuts. If he bought 2.6pounds of peanuts how much dose 1 pound cost?

Respuesta :

koni30
koni30 koni30
  • 07-01-2019
Ok so I’m pretty sure the answer is $6.25. Since 16.25 divided by 2.6 is that.
Answer Link

Otras preguntas

There are 750 spectators in the stadium, of which 420 are women and the rest are man What percent of the spectators are women? What percent of the spectators a
Fe(NO3)2 not sure how to get the oxidation numbers of all elements
10. How does a command work in conjunction with a switch? a. The switch modifies the command’s functionality and output. b. The command modifies the switch’s fu
. ∠ABC and ∠TMI are complementary. m∠ABC = 32° and m∠TMI = (29x)°. Find the measure of ∠TMI. please help who ever is online!!!
music question. Which scale is made up entirely of half steps? The melodic minor scale. The chromatic scale. The natural minor scale.
What is the volume of the pyramid?
Robert de La Salle is noted for A. finding the Northwest Passage. B. exploring the St. Lawrence River. C. claiming for France the land around the Mississippi Ri
Which is bigger 3/4 or 1/4?
what made it difficult for the ancient egyptians to transport goods southward down the nile river?
honey bees produce 7 pounds of honey for every 1 pound of beeswax they produce equivalent ratios to find how many pounds of honey are produced when 25 pounds of