abs969 abs969
  • 09-12-2018
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6pounds of paintballs.All together,the balls cost $35.99.About how much did the paint balls cost per pound?

Respuesta :

soccerbabee2410 soccerbabee2410
  • 09-12-2018
take the cost and divide it by the pounds

35.99÷15.6 pounds = 2.307051282

= $2.31 per pound (approximately)
Answer Link
lolsisssssssssssyy lolsisssssssssssyy
  • 09-12-2018

Answer: it is about $2.31


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Which two triangles are congruent by the ASA Theorem? Complete the congruence statement
Why it is necessary to remove waste material from our body? Explain.
define circular motion and give some examples.
when you step on a sharp object we move our foot away at once . what type of response is this?
how to covert ma into amphere?
What is the other name for artificial kidney?
Name the physical quantity which changes contenously during uniform-circular motion.
Draw velocity-ime graph for uniform moion of an object , when initially body is at rest.
What is meant by anterior and posterior region in our body?
hydrogen is found primarily as two isotopes in nature: (1.0078u) and (2.0140u). Caluclate the percentage abundance of each isotope based on hydrogens average at