Pepper jackie purchased 3.5 pounds of jelly beans for 1.19 per pund. How much did she spend on jelly beans, to the nearest cent

Respuesta :

Answer:

$4.17

Step-by-step explanation:

all u have to do here is multiply 1.19 x 3.5

that gives you 4.165 so u round up to 4.17