hvhb hvhb
  • 08-12-2018
  • Mathematics
contestada

I'm a 7th grader and I need help with this.$ 3.18 for 12 slices

Respuesta :

Courtd1906
Courtd1906 Courtd1906
  • 08-12-2018
$38.16 if your asking what the price is.

Explanation:

$3.18 × 12 = $38.16
Answer Link
reallyme
reallyme reallyme
  • 08-12-2018

Answer:

It would cost $0.27 to buy only one slice of this (pizza)

Step-by-step explanation:

For one slice of this (pizza) it would be to divide

3.18/12

0.265


YaY!!!! u got it! =)

Answer Link

Otras preguntas

A concession stand sells 50 drinks, of which 17 are orange juice. What is the probability that the next drink sold will be orange juice? Write your answer as a
Children who are neglected or who grow up in institutions without a sense of belonging are especially at risk for
Drag a number into each box to show how to find the quotient 432÷24 using the model
Please help!!!!!!!! New York city became the nations greatest commercial center because the (Blank) funneled western produce down the Hudson river Fill in the
Local ranchers have expanded the grazing area of their cattle. How will this impact the river that runs along their lands?
Which was not a principle that Jawaharial Nehru and Gandhi would have supported? Unity Democracy Modernization Religious fundamentalism
Random orientation of homologous chromosomes occurs in what stage of meiosis
How did nationalism promote unity in some lands and division in others?
Exchanging which type of data uses the least bandwidth? music photographs video voice
Factor. 4m6−16p10 (2m3−4p5)(2m3+4p5) (2m3−4p5)2 (2m3−4p5)(2m3−4p5) (2m3+4p5)2