chocolatefoxy
chocolatefoxy chocolatefoxy
  • 06-12-2018
  • Mathematics
contestada

You were able to purchase 5 gallons of gas for $19.85. How many gallons did you buy if you spent $47.64?

Respuesta :

imbadatschool14
imbadatschool14 imbadatschool14
  • 06-12-2018
19.85/5 = $3.97 per gallon

$47.64/$3.97 = 12 gallons for $47.64
Answer Link

Otras preguntas

What are the four ways to protect a cohabitation partner in the event one partner dies?
Ou are treating a patient who was stabbed in the right side of the anterior chest wall. he has shortness of​ breath, weakness, and rapid breathing. aside from a
Thermopane windows are usually made with two layers of glass separated by an air space explain why answers
In the case of Korematsu versus United States the Supreme Court ruled that government did not violate the constitution by ordering the fourth relocation of Jap
Write the equation of a line with a slope of 4 and a y intercept of -3
One number is 3 more than 5 times another their sum is 39
Drugs that act on the brain to speed up the heart and respiratory system are A. hypnotics. B. barbiturates. C. opiates. D. stimulants.
One nation implants a computer virus in another nation's power distribution system; the result is that the infected nation's capacity to provide heat and light
Creating mind maps and advanced organizers is called a. Mind-mapping c. Collaborating b. Graphic organizing d. Questioning EDG ANSWER: A
The seafloor near the east coast of the US is about how old