beibersworld97
beibersworld97 beibersworld97
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help with problems 22, 23 & 25

can someone help with problems 22 23 amp 25 class=

Respuesta :

ninochipsjr628
ninochipsjr628 ninochipsjr628
  • 09-11-2018

#22: 10.2 gallons for $2.59 each = 10.2 x 2.59, which rounded is $26.42.

#23: 12 pieces that are 6.45 in wide each = 12 x 6.45, which is 77.4 in.

#25: Aaron started with $38.

$22.47 + $8.53 + $6.50 is $37.50.

38.00 - 37.50 is .50 or 50 cents.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of having competing political parties?
A bouquet of lilies and tulips has 12 flowers. Lilies cost $3 each, and tulips cost $2 each. The bouquet costs $32. Write and solve a system of linear equations
Sarah bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40. What is the unit price per ounce?
Which were the major criticisms of the new deal?
What is the expression for 5 + k, when k = 6?
how many of the thirteen states had to ratify the constitution for it to take affect
what is one role that lipids play in the body
Does The hydrogen bomb rely on the process of nuclear fission.
Why can't donkeys procreate?
Give two other factors that may affect a person's metabolic rate