jcampbel98 jcampbel98
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

which is a better buy 4 grapefruits for 80 cents or 12 grapefruits for $1.80?

Respuesta :

Stitchespanda101
Stitchespanda101 Stitchespanda101
  • 08-11-2018
12 grapefruit for 1.80. so if you multiply. 80 cents by 3=2.40 for 12 but 1.80 us cheaper
Answer Link
zackmcnelly659
zackmcnelly659 zackmcnelly659
  • 13-03-2021

12 grapefruit for 1.80. so if you multiply. 80 cents by 3=2.40 for 12 but 1.80 us cheaper

Answer Link

Otras preguntas

) The National Highway Traffic Safety Administration collects data on seat-belt use and publishes results in the document Occupant Restraint Use. Of 1,000 drive
According to the situational leadership theory, a follower with the desired ability and willingness is likely to be ________. lacking in the area of motivation
the sum of two numbers is 21 . the difference of the two numbers is 11 . what are the two numbers
You are working in an optical research laboratory. Your supervisor needs you to set up a doubleslit apparatus for a presentation that will provide a vertically
what is the abstract noun for the adjectives humble ​
What are laboratory apparatus .
Egyptian mummies 5. How does the block quote in paragraph 7 contribute to the development of ideas in the text?
You are the treasurer of Arizona Corp. and must decide how to hedge (if at all) future receivables of 350,000 Australian dollars (A$) 180 days from now. Put opt
What are the 3 main ocean zones?
DNA one side = G T A T G A C T T DNA other side =