aniyah2854 aniyah2854
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

muffins cost 35.40 for a dozen or 18.72 for half dozen which is better buy

Respuesta :

madelynnanya
madelynnanya madelynnanya
  • 11-11-2018

It would be better to buy a dozen for $35.40

Answer Link

Otras preguntas

Pleaseeee help!!!! I will mark you as brainlinest for correct answer!!!!!!!!
How many parts make up the capture tag as part of the detainee search for weapons or contraband?
-8 - 3x - 3x = 56. What does X equal?
What minerals are extracted from the ground to make tums brand antacid tablets?
Leigh has a piece of rope that is 62/3 feet long. How do you write 62/3 as a fraction greater than 1?
what is 7.74 × 10-3 in decimal notation
How do the benefits of natural change to ecosystems compare to the disadvantages? a. The benefits are outweighed by the disadvantages. b. The benefits outweigh
Solve the system of equations using substitution. 3x + 2y = 7 y = –3x + 11 a. (6, –3) b. (6, –7) c. (5, –4) d. (-4, 19/2)
36 divided by[(14-5)-(10-7)]
MORE THAN 1!!!!!!! The story "Games at Twilight" by Anita Desai is set in India on a hot summer day. Children are forced to stay indoors but are eager to go out