del51 del51
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

1 8 pack of juice for 4 dollars what’s the unit rate

Respuesta :

tigers341
tigers341 tigers341
  • 10-11-2018

[tex]4.00 \div 18 = 0.22[/tex]
because when you divide 4.00 by 18 pack equals 0.22
Answer Link

Otras preguntas

Which algae family does kelp belong to? a. blue-green algae b. brown algae c. green algae d. yellow-red algae?
Which table shows a proportional relationship between weight and price?
Which of the following was one of the root causes of the great depression
A crew of a highway workers paved 2/15 mile in 20 minutes if they work at the same rate what portion of a mile will they pave in one hour. Need help please
I will have a lot of questions tonight"Mary wanted to estimate how many sheets of paper she had left. She knew that each sheet was about 0.1 mm thick. Her pac
The treaty of Versailles was especially harsh against which participant in the war?
I will have a lot of questions tonight"Mary wanted to estimate how many sheets of paper she had left. She knew that each sheet was about 0.1 mm thick. Her pac
WILL GIVE BRAILIEST (06.02 MC) A group of students plotted the number of hours they worked weekly at a pizza place and the number of pizzas they delivered in a
At the movie theatre, child admission is $5.70 and adult admission is $9.80 . On Thursday, twice as many adult tickets as child tickets were sold, for a tota
What kind(s) of punishment does Dante witness in his journey through Hell? Select all that apply. physical psychological temporary eternal