mariyahb74 mariyahb74
  • 06-11-2018
  • Mathematics
contestada

a purchasing clerk has ordered 14 cases of oranges at 24.95 per case . the total cost will be

Respuesta :

cl24leeperc cl24leeperc
  • 06-11-2018

$349.30 because u multiply the cost of 1 case times 14 the # of cases

Answer Link

Otras preguntas

the annualThe present population ofof a town is 66550. If the annual population growth rate is 10% what wasthe Population growth of town 3 years ago ?
What new information did you learn from the Flights Delayed as Air Pollution Hits Record in Shanghai text?
Please help with this math equation
The design for the palladium window shown includes a semicircular shape at the top. The bottom is formed by squares of equal size. A shade for the window will e
Pls help! the chemical that is responsible for stopping reaction is called the ____
What can you infer about tsunamis from their Japanese name
helppp pls and can u make it simple ?​
During a basketball game, jeremy scored triple the number of points as donovan. Kolby scored double the number of points as donovan. If the three boys scored 36
Plz help thank you!!
Pls help and thank me