laley1979 laley1979
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Find a unit rate A 13 ounce package of pistachios cost 5.99

Respuesta :

sergri928
sergri928 sergri928
  • 11-10-2018

take 5.99 divide by 13 and the unit rate is 0.46

Answer Link

Otras preguntas

brainliest if answer all 3
work out size of angle x
The height of a right triangular prism is 1 5/6 inches. Each side of the triangular base measures 10 inches, and the height of the base is 8 2/3 inches. The tr
What happens to oxygen as air pressure decreases?
what have countries done to prevent terrorist attacks in the future?
In what three ways does the Constitution divide power? Explain how each will limit powers of each branch of the government.
Which of the following is a positive externality?
WILL GIVE BRAINLIEST AND ALSO 5 STARS + 100 POINTS. ANSWER QUICK AND CORRECTLY WITH NO LINKS
Write a letter to an influential person about how and why to take action on climate change.​
The figure below is made up of unit cubes that each have a volume of 1 cubic centimeter.A. 7B. 9C. 11D. 13HELP PLEASE​