msroxcie
msroxcie msroxcie
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Alicia bought 4 T-shirts for $23.00. Using the unit rate, how much would 6 T-shirts cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2018

i think that you would just take 23/4=$5.75

so take 6 times 5.75 and you should get $34.5

Answer Link

Otras preguntas

TIME REMAINING 11:51 What is the y-coordinate of point W?
How do you do this problem?
Each dimension will be made one eight of the original dimension to accommodate the mock-up in the presentation room. What is the volume of the smaller mock-up t
Which choice correctly shows the line of reflection of the figure?A. first imageB. second imageC. third imageD. fourth image
A tree 15 meters high casts a 21.4 meter shadow. Find the angle of elevation of the sun.
Given: Circle A externally tangent to Circle B. Which of the following best describes the relationship between line r and am ?
What is a cell? 1. the basic unit of atoms 2. the basic unit of structure and function in living organisms 3. the basic unit of molecules 4. the basic u
Can someone help me with these 3 questions? Thanks
A point represents a _____. location defined term in geometry relationship within a given space a physical property
Please answer this question please