LorPrime
LorPrime
10-10-2018
Mathematics
contestada
$160 per 5 g or $315 9g which is the better deal
Respuesta :
babydany
babydany
10-10-2018
The 160 per g is mire better because 1g is 32
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
what is paragraphing in keyboarding?
A tree casts a 25 m shadow when the angle of elevation to the sun is 40°. Approximately how tall is the tree? 25 m A 25 m B 19 m C 21 m D 16 m
How much metres per second did the cyclist travel from 8 a.m. to 10 a.m? (*TIP: 2 hours = 7200 seconds, 2 km= 2000 m). Give the formula used, show your working
Which division expression is equivalent
A bakery used 6.25 cups of flour this morning to make 5 batches of cookies. How much flour went into each batch of cookies?
JL is tangent to circle K at point J. What it the measure of angle L? A. 52 B. 90 C. 42 D. 38
What is the name of the section where the listing of unit-dose system is given ?
1. Which best describes the domain of the function shown below? A. {all real numbers} B. {integers) C. {natural numbers) D. {whole numbers}
Which document do you need to have on hand when preparing to file your tax return?O A.auto insurance cardOB.birth certificateOČ.driver's licenseOD.Form W-2O E.F
Seth wants to purchase a new desk. Since he lives near the border of two cities with different sales taxes rates, he decides to compare thetotal price of the de