AsiaDeas3549 AsiaDeas3549
  • 08-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you if 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?.

Respuesta :

gixxer gixxer
  • 09-10-2018
basically divide 1.96 with 3/1/2 and 7/2 is the improper of 3/1/2
Ver imagen gixxer
Answer Link

Otras preguntas

please help me i’ll give brainlist
What are the impact of excess carbondioxide​
independent practice write linear equations lesson 6
Calculate volume of the swim bladder as a percent of the total volume of the fish in order to reduce the average density of the fish from 1:067g=cm3 to 1:026g=c
Why the freak is my dog ​​growling in the bathroom?
The concept of race is socially constructed,meaning that it is something defined by our society 1.True 2.False
The nurses of a local hospital pledged of the following donations, in pesos, to the Philippine Red Cross. 50 100 75 80 40 60 50 20 25 30 35 Find the: (a) range
The patient, a 12-year-old boy, shows several areas of tooth decay: #3 mesial, #12 occlusal, #20 occlusal, and #30 on the occlusal and buccal surfaces. His moth
The following sentence is correct: Arthir Miller's play "The Crucible" is an amazing story about the Salem Witch Hunts A. true B. false​
You are in a group for one of your Paramedic classes. All the group work has been divided and everyone is to hand in their rough copies into Jason by Friday. Ja