dian53 dian53
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.54 per pound and grapes cost $1.28 per pound. Leanne bought 2.6 pounds of bananas and 3.1 pounds of grapes. How much did she pay for the bananas and grapes

Respuesta :

Angelrush Angelrush
  • 12-09-2018

.52*2.6=1.40


1.28*3.1= 3.97

1.40+3.97= 5.37


unrounded: 5.368


Answer Link

Otras preguntas

Select all of the true statements for correctly positioning a right lateral thoracic radiograph. a. The caudal landmark is between the xiphoid and the first ri
what are most searched questions ​
Help me please this is an ixl question 35 points Please answer right
The Americans wanted to be in Parliament.
Graph the image of the figure using the transformation given
6 Find f (t) if F(s) is given by the following functions: (a) F(s) = 2(s + 1)e^s/ (s + 2)(s + 4)
What is the satire in 2BRO2B
what does ara ara mean
learning activity sheet 1 don't panic, it's organic​
Match the government term in column 1 with the correct description in column 2. Groups that disagree with each other