ashatan1212 ashatan1212
  • 10-09-2018
  • Mathematics
contestada

you buy a bag ofdog food $12.59 and a bottle of dog shampoo for $4.75. How much more did the dog food cost than the shampoo?

you buy a bag ofdog food 1259 and a bottle of dog shampoo for 475 How much more did the dog food cost than the shampoo class=

Respuesta :

imbadatmathyeet
imbadatmathyeet imbadatmathyeet
  • 10-09-2018
$12.59 - 4.75= $7.84
Answer Link
mariaelenasosa4 mariaelenasosa4
  • 10-09-2018

$ 12.59 - $ 4.75 = $ 7.84

the dog food cost $ 7.84 more


Answer Link

Otras preguntas

The intertidal zone is home to an abundance of aquatic organisms, like the barnacle, that can survive periods where they are not underwater. What type of tide w
which of the following elements is/are found in all living things?Carbon Phosphorus All of the above Sulfur Nitrogen
The map of a biking trail is drawn on a coordinate grid. The trail starts at P(−2, 1) and goes to Q(6, 1). It goes from Q to R(6, −3) and then to S(9, −3). What
Approximately how many miles long was the area damaged by dust storms?
What is the relationship between two lines in the plane that intersect to form right angles? A. There is not enough information given to determine if the lines
The Rehabilitation Act of 1973 was intended to help people with disabilities by A. improving education. B. banning deinstitutionalization. C. banning job discri
what greatest common factors go into 12
Math Twelve hundred students participated in the school chemistry contest. A random sample (Sample 1) from grades 9 and 10 showed scores of: 84, 50, 99, 83
What’s idiotic mean in the dictionary
Consider the function represented by the equation 6q = 3s - 9. Write the equation in function notation, where q is the independent variable. f(q) = 2s + 3 f(q)