rfelixbaca9 rfelixbaca9
  • 07-09-2018
  • Mathematics
contestada

a package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers

Respuesta :

rascalpig72penrd6
rascalpig72penrd6 rascalpig72penrd6
  • 07-09-2018
All you have to do is divide.

When you divide you get $0.35
Answer Link

Otras preguntas

Please answer number 4??!! NO WORK NO CREDIT!!!!!!
Write a statement that increases the value of the int variable total by the value of the int variable amount. that is, add the value of amount to total and assi
Wins or losses are the ultimate measure is competitive sports. True or false ?
y2-3y1+2y=e^x/1+e^x,, solution by varation of paramaters(Wronskiam)
Before going to war what did philip do PLEASE ANSWER FAST
the edge of a hemisphere is called
If the elevation is 350 feet above sea level, what is the correct elevation as a rational number
Determine the circumference of a circle with a radius of 4 units. A. 16 [tex] \pi [/tex] units B. 8 [tex] \pi [/tex] units C. 32 [tex] \pi [/tex] units D. 4 [t
In the state of Georgia, a juvenile who is 13 years of age can be tried as an adult if he or she A. Commits any illegal act repeatedly. B. Commits a seriou
Which word is defined as very great or intense? arduous idioms profound situational irony