hdeuprpelzl8 hdeuprpelzl8
  • 06-09-2018
  • Mathematics
contestada

Melissa bought eight cans marked two for $.79 how much did she spend

Respuesta :

Al3nnaYazzi3
Al3nnaYazzi3 Al3nnaYazzi3
  • 06-09-2018
Melissa spends 3.16 bc 8 divided by 2 =4 now 4 times .79 = 3.16
Answer Link

Otras preguntas

2. why or why not? do you think it is fair to encourage young people to perform at a high level? how does this type of pressure benefit or harm young people? wh
2(1 +6x) + 2(3-6x) = 7x - 5x
The statement from which investigation is an example of repetition? A. Investigation 1 B. Investigation 2 C. Investigation 3 D. Investigation 4
3. Write a paragraph on your philosophy of discipline. Why and how should children be taught to be socially acceptable people?
Select the correct answer. which of these actions is an example of chemical weathering? a. freezing water widens the cracks in rocks. b. plant roots force their
describe five main characteristics of hire purchase​
What are the Dogon known for artistically? What motif is recurring and what does it represent?
Identify whether the atom or ion in each equation shows oxidation or reduction. cu2 e− → cu cu2 is fe → fe3 3e−fe is f e− → f−f− is 2l− → l2
The radius of a circle is 2.5 cm. What is the area of the circle?
In Bao (short film), What tensions can you see between Bao and his mother?