Zyi Zyi
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

if light bulbs are 4 for $2.00 , how much will 12 light bulbs cost , round to the nearest cent if necessary?

Respuesta :

Sam1116 Sam1116
  • 10-03-2016
If 4 are $2.00 , then x3 to get 12 light bulbs and 2x3=6 so it's $6.00
Answer Link

Otras preguntas

7×[(9+8)-(12-7)] can you help​
INSTRUCTIONS Solve the division problems Name
Jenny collected 16 red marbles 12 green marbles 13 blue marbles and 11 purple marbles what is the ratio of green marbles to the total of marbles
Can somebody do 6-10 for me please it would mean so much cause nobody can help me and this is due soon so somebody Answer ASAP
20) What is the slope of the line that is perpendicular to the line of the given equation? y = (-1/5)x - 8
Find the indicated length
The temperature at the beginning of the day was 3°C. The temperature dropped 12°C by the end of the day. What was the temperature at the end of the day? Use th
recommended skills for career​
HELP PLEASE ILL MARK BRAINLIEST I REALLY REALLY NEED THE ANSWER: The perimeter of a triangle is 62 cm. If the second side is twice as long as the first side, a
2 2 The sum of the first 20 terms of an arithmetic progression is 405 and the sum of the first 40 terms is 1410. Find the 60th term of the progression.