cmgalavizovw6dr cmgalavizovw6dr
  • 07-08-2018
  • Mathematics
contestada

Need help please see attached

Need help please see attached class=

Respuesta :

Sinthea
Sinthea Sinthea
  • 07-08-2018
To find the unit price of the food, divide the price by the pounds.

For example to find the unit price for Grocery Mart-
[tex]2.99 \div 2 = [/tex]
Repeat for the Scott Family and then compare for the lowest price- the best deal.
Answer Link

Otras preguntas

Alan took 4 h 15 min to travel 1/4 of a journey at an average speed of 64 km/h. If Alan wanted to complete the journey in 12 h 45 min, what average speed must h
water tends to repel or exclude which of the following
Bob: Sony, will you give me that book? Sony: Sure, Complete the dialogue above with right expression ....... A. I don't want to. D. I will not B.I am busy
Which statement will result in a compile-time error?A. System.out.println(2/0*0);B. System.out.println(2/0);C. System.out.println(2+5);D. System.out.println(0/0
The art or process of decorating fabric or materials with a wide a wide variety of thread or yarn color using needle.
How many pairs of consecutive natural numbers have a product of less than 40000?
Help me plsssssssssssssssss
Density (D) is defined as the ratio of mass (m) to volume (V) and can be determined from the expression D = . Find the density of a sample of pure aluminum if a
Solve for W. 7=LW W=
If Old-Fashioned Toys' revenues are less than its expenses during the accounting period, then the A. business will incur a loss. B. owner's withdrawals increase