zed3 zed3
  • 09-03-2016
  • Mathematics
contestada

an apple and a banana cost $2.10 the apple is $2.00 more than the banana how much does the banana cost

Respuesta :

khunnicutt khunnicutt
  • 09-03-2016
$2.10 - $2 = $0.10

The banana cost 10 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Russia is so large that it  a. Spans 11 time zones b. Spans 24 times zones c. Border eight other countries  d. Has more than 1,000 ocean ports
In colonial Spanish America, which system was developed by the Spanish to support plantation agriculture? (1) barter (3) domestic (2) encomienda (4) guild
If pencils sell at 6 for 59 cents how many pencils can be bought for 2.95
what is 18/5 as a fraction and as a decimal?
writing equation of parabolasVertex at origin, Focus (0,-1/32)
Marisol is painting on a piece of canvas that has an area of 180 square inches. The length of the Painting is 1 1/4 times the width. What are the dimensions of
What is the answer to nx6=72
How do you do this? It's geometry
If pencils sell at 6 for 59 cents how many pencils can be bought for 2.95
what could be some possible results of stricter slave codes in the south?