my5rule my5rule
  • 07-03-2016
  • Mathematics
contestada

At the market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How much does 1 pound cost?

Respuesta :

jhaboo8565 jhaboo8565
  • 07-03-2016
2.4 pound peas cost $1.68 so 1 pound cost 1.68/2.4 =0.07$
Answer Link

Otras preguntas

guess my height............... i will mark brainliest if right
Why did the Middle Ages help spur the changes brought on by the Renaissance?
help i don’t know which one it is
how does joe react to the mules death
LAST QUESTION :(((( HELP9 ALOT OF POINT OMGG
Using the map above, what number is on the state with the capital city of St. Paul?
please help me :)2)A newspaper started an online version of its paper 14 years ago. In a recent presentation to stockholders, the lead marketing executive state
Complete the statement. Round to the nearest hundredth if necessary. 6 cm ≈ in. please help me
which of the following will increase if the voltage in a circuit is increased ? a) power.b)length of all the wire in the circuit.c) current d) resistance check
BH and ND intersect at A. If m