Kimmies65 Kimmies65
  • 09-07-2018
  • Mathematics
contestada

Crispy Bites sell for $2.40 in the 8 ounce package.The 20 ounce package costs $5.20. How much do you pay for an ounce of Crispy Bits in each package?

Respuesta :

debbarj3 debbarj3
  • 09-07-2018
The answer is...
1) ¢ 0.30
2) ¢ 0.26 



                            
Answer Link

Otras preguntas

Explain what happened on the Seven Years' War and the emergence of "American nationalism.
What is the equation of a line that is parallel to the line x=14 and contains the point (-3,7)?
Illustrate with a diagram. A force 150 newtons is inclined at 50 degrees to the horizontial direction. Find its component in the horizontial and vertical direct
1. Traits are that are used to describe how people look, and
graph each function. Identify the domain and range​
Define Trapezium, kite, isosceles Trapezium
Draw a vector for a force of 69 N @ 76 degrees
why was the Spanish crown disappointed in Christopher Columbus?​
A software coder can type 79 words per minute. She works 5 eight hour days each week (not includingbreaks). How many words does she type in a week?A 189,600 wor
4. Dialysis tubing lets in some molecules but not others. Dialysis tubing is a / (ar) membrane.