yajahira2409p9w0cj yajahira2409p9w0cj
  • 06-06-2018
  • Health
contestada

Preparing your own meals ends up costing the same amount as buying fast food. True False

Respuesta :

FiftyDub
FiftyDub FiftyDub
  • 06-06-2018
False. Preparing your own meals is cheaper that buying fast food.


Answer Link
gateddoor
gateddoor gateddoor
  • 06-06-2018
it depends on what you buy to cook  but i think false because some fast food can cost 3$ as a meal you prepare can cost  more.



Answer Link

Otras preguntas

what is 6.7 in two other forms
What benefit did conquest most likely offer Aztecs? A)gaining access to more resources B) Learning how to farm the land C) expansion of their trading allianc
3/5y+a=b, solve for y
¿que es un terremoto
Player B's longest home run distance is 500 ft. There ar 5,280 ft in 1 mi. How many home runs would player B need to hit at his longest distance for the total t
What is the value of the 0 in 3.06
Rachel works at a bookstore. On Tuesday, she sold twice as many books as she did on Monday. On Wednesday, she sold 6 fewer books than she did on Tuesday. During
Which European conquistador conquered the Aztec? A) Gonzalo Pizarro B) Hernán Cortés C) Juan de la Cosa D) Francisco Pizarro
What are all the positions in netball
445 rounded to the nearest 100 is