emmahockey
emmahockey
09-05-2018
Mathematics
contestada
help with question 1??
Respuesta :
soysuy
soysuy
09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Each of the 25 balls in a certain box is either red, blue or white and has a number from 1 to 10 painted on it. If one ball is to be selected at random from the
There are two properties that affect the conduction speed of an action potential along an axon: die axon's diameter and whether or not the axon is myelinated. R
Why did Western Europe fall?
dishwasher detergent is sold in individual packs. It is sold in 20, 60, and 90 pack container. the 20 pack container sells for 5.49. What is the unit rate of
A rightcylindrical can is to hold approximately 1 L of water. What shouldbe the height of the can if the radius is 12 cm?
In looking through some medical records you find that there is a strong relationship between depression and chronic pain: the stronger the physical pain that pe
if the original quantity is 10 and the new quantity is 14, what is the percent increase?
According to Leiper, the elements to favor a distinct tourism discipline include ALL of the following EXCEPT: a. a dynamic human element b. a generating region
Which part of the rock cycle can only occur because of thermal convection? A) sediment changing to sedimentary rock B) igneous rock changing to metamorphic rock
EA6. LO 4.3Logo Gear purchased $2,250 worth of merchandise during the month, and its monthly income statement shows cost of goods sold of $2,000. What was the