franklinaracena123 franklinaracena123
  • 08-05-2024
  • Mathematics
contestada

John has $45 to buy watermelons. If each watermelon costs $5.78, how many watermelons can he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

A local pizza place claims that they average a delivery time of 6.46 minutes. To test this claim, you order 10 pizzas over the next month at random times on ran
she goes away change to negative form​
PLEAS ANSWER ASAP If you like peanut butter and chocolate, then you will love Reese's. What is the contrapositive of the statement?
economic systems from the most government involvement in the economy to least government involvement.
Instrucciones: Usando el vocabulario de las rutinas diarias, escriba 6 frases que describan la mañana típica de Mónica antes de la escuela. Asegúrese de conjuga
Which evaluation of her essay is most accurate?
You have a giant bag of M&Ms and are wondering how many there are. You notice that there don’t seem to be nearly as many orange M&Ms, so that feels doab
If you have 3/8 of one pie, what does the denominator tells you ?
Which equation represents the graphed function? O-3x + 2 = y 0 x+2=y ox-3=y O 2x - 3= y
Camaro GTO Torino Cash $ 2,000 $ 110 $ 1,000 Short-term investments 50 0 580 Current receivables 350 470 700 Inventory 2,600 2,420 4,230 Prepaid expenses 200 50