Geek9717 Geek9717
  • 06-04-2024
  • Business
contestada

Lily Company has completed all of its operating budgets. The sales budget for the year shows 55,000 units and total sales of $2,475,000. What is the selling price per unit?
a) $45
b) $50
c) $55
d) $60

Respuesta :

Otras preguntas

David says you can have an unlimited number of equivalent fractions to any given fraction. Is he right?
What word is defined by a continuous range of a single feature, such as wavelength
an airplane flies at 250mph.how far will it travel in 5h at that rate of speed?
Which was one of Machiavelli's main arguments in The Prince? A. Political power should be based on Christian principles. B. Democracy produces few good leaders.
compare the four main layers of the atmosphere
What's(c+1)+9 because I dont know I'm having trouble with my homework
Manana del sol summary?
compare the four main layers of the atmosphere
If mars is 225 million kilometers from the sun, how long does it take for light from the sun to reach mars?
can someone help me with that,numbers 2,3,4,5 I need the distance time and.rate