shakiyahjones2429 shakiyahjones2429
  • 06-04-2024
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg of apples and 1kg of grapes on a day was found to be ₹ 250. after a month, the cost of 3kg of apples and 2kg of grapes is ₹ 400. solve the situation graphically.

Respuesta :

Otras preguntas

Texas chic this is for you also
In which workplace are workers least likely to be injured by heavy equipment?
In political speeches about the poor, those who are believed to deserve our assistance are termed the:
"It is emphatically the duty of the Judicial Department to say what the law is. Those who apply the rule to particular cases must, of necessity, expound and int
How can inventions such as cellular phones affect the government's antitrust policies?
Find the perimeter of 6 regular octagons linked together side by side,if one side is 4.5 inches.
If you know how to do this, can you show the work, please? Thanks
What is the correct electron configuration of an ion of calcium, ca+2?
England declared war on spain in 1739 because of a desire to
Miguel mira, césar, a mí (1) (encantar) compartir el cuarto contigo, pero la verdad es que (2) (preocupar) algunas cosas. césar de acuerdo. a mí también (3