rbull7790 rbull7790
  • 08-02-2024
  • Chemistry
contestada

Draw the product of this substitution reaction HC = C- Nat & Cl + Cl A
M.
a. CH3Cl
b. CH2Cl2
c. CHCl3
d. CCl4

Respuesta :

Otras preguntas

Does anyone know the answer plz ?
Rachel's birthday party will cost $18 if she invites 6 guests. What is the unit rate?
if the cost of 2:dozen copies is Rs 720 , find the cost of 72 copies .​
Most of the plant matter in ___ is sphagnum moss.
Write a Visual Basic Program to display factorial series upto nth term 1! 2! 3! 4! ...!​
Carter buys a one-gallon bottle of juice for $23.04. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? 1 gallon = 1 gallon=     4 quarts 4 quarts
Trade in the Vedic Age occurred through the bartering of goods for each other the exchange of coins for goods the use of written contracts as promises of pay
I'm having an issue with a perpendicular line equation ​
Please help explanation if possible
A grocer purchased 200 eggs at rs.9each. 20 of them were broken and he/she sold the rest at rs.9.50 each.Find his /her profit or loss percent.​