anamikausman434 anamikausman434
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-foot roll of red ribbon costs $1.17. What is the unit price? (per foot)

Respuesta :

Otras preguntas

What is quantum?????
Which of the following quotes from Act III, Scene 5 of Romeo and Juliet, illustrates Shakespeare's use of comic relief? A. Lady Capulet: Marry, my child, early
an adaption is a change that______. A.makes a species become extinct B.help a species survive C. prevents a species from surviving D. makes a species prettier t
A client and her partner are working together to achieve an unmedicated birth. the client's cervix is now dilated to 7 cm, and the presenting part is low in the
check all of the following statements that are true for the equation y=-4x+3
A coyote 43 mph while rabbit can man up to 35 mph right to equivalent expressions in then find how many more miles a coyote can run in six hours then a rabbi
Radiation, conduction, and convection are methods of energy transfer. Of these methods, radiation is the only one in which energy can be transferred through ___
Describe how a lever can increase the force applied without changing the amount of work being done
What is the factored form of 8x2 + 12x? 4(4x2 + 8x) 4x(2x + 3) 8x(x + 4) 8x(x2 + 4)
Determine if the number is written in scientific notation. If not, explain. 4.8 × 1007