cassieundercover13 cassieundercover13
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-quart jug of vegetable oil costs $8.96. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following statements is true about the differences between bottled and tap water
60% how can be 0.6? Can someone explain please
The word "concurrent" refers to powers that
the effort made by the mother's body to move the baby from the uterus and through the birth canal is called_______? conception, fertilization, gestation, or lab
if y(x-1)=z then x= ?
what is 0.044 as a fraction
what are the three main properties of matter
you are traveling betwen two factories that your company owns the factories are 345 miles apart and you have already traveled 187 how far do you have left to
this 19th-20th social reformer was a strong advocate of abstinence from alcohol. with her hatchet she led raids of saloons, breaking bottles and destroying furn
Lewis bought a roll of ribbons she is 34 inches on each of two gifts then she is 13 inches on a script page there are 39 inches left how many inches did she sta