sony774 sony774
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

Annie bought 3/4 kg of cocoa powder Which cost $12.92. per kg
Estimate the cost.
Find the exact amount of Money She had to pay.

Respuesta :

Otras preguntas

Mt. Everest is 29,028 feet high. How many miles is this?
Ida paid 75¢ for two iteams and got 19¢ in change. What iteams did she buy
what is a factor of 18 and 30 ?
which has greater buoyant force, light corn syrup or the vegetable oil?
When an atom of the unstable isotope Na-24 decays, it becomes an atom of Mg-24 because the Na-24 atom spontaneously releases:(1) an alpha particle (2) a beta pa
Salt water is classified as a1) compound because the proportion of its atoms is fixed2) compound because the proportion of its atoms can vary3) mixture because
Amino acids link together by peptide bonds to form proteins. In which cellular organelle would this process occur?
If average family size for the human population could be immediately reduced to two children per couple, the population would (A) remain constant (B) begin an
Three workers arrive at work 15 minutes late, at a cost of $11/hour how will it cost company?
In most of its compounds, this element exists as a monatomic cation. (A) F (B) S (C) N (D) Ca (E) Cl