gabriellemitchell999 gabriellemitchell999
  • 10-01-2024
  • Mathematics
contestada

ava bought snacks for her team’s practice. She bought a bag of oranges for $2.71 and a 4-pack of juice bottles. The total cost before tax was 6.75. Write and solve and equation which can be used to determine j, how much would each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

what does adding depth do to a painting or other two dimensional works
What is the simplified form of 3 over x squared all over 1 over x-cubed ? x over 3 1 over 3x 3x 3 over x?
What were the advantages (strengths) and disadvantages (weaknesses) of both the Confederacy and Union during the war?
The crusades helped to increase the flow of trade in europe. true or false
Which types of computers have all of the hardware integrated with the monitor?
What was the Stamp Act of 1765?
Which lines do you draw to find the center of circle inscribed in a triangle ?
What does the ip address 192.168.1.15/29 represent?
What is the function of the gerund phrase in this sentence? walking in the deep snow made me feel as if i were on the cover of a christmas card?
Read this excerpt from Theodore Roosevelt’s "Duties of American Citizenship" speech: But this is aside from my subject, for what I wish to talk of is the attitu