uhuhnnyboundddd uhuhnnyboundddd
  • 10-01-2024
  • Mathematics
contestada

An extension cord 6 yards long costs $8.46. What is the price per foot?

Respuesta :

Otras preguntas

How did Spain structure it's American empire ?
O2 +C8H18--> H2O + CO2
2000 tickets were sold in an exhibition on Saturday. The cost of a ticket for an adult is $4 and for a child is $2. The total amount collected on Saturday was $
85% of what number is 10.2
what are the two most important jobs of photosynthesis
what are the two most important jobs of photosynthesis
write an expression in simplest form for the area of the rectangle the rectangle is 3ft tall and (c + 4) ft wide and make sure you simplify
Sue took her collection of nickels and dimes to deposit it in the bank. She has five fewer nickels than dimes. Her total deposit was $66.80 How many dimes did
Why is the San Francisco de Solano on the Califorana coast?
The amount of energy entering an ecosystem from the Sun is equal to the amount of energy used by organisms plus the amount of energy lost as heat.