Pipercarte Pipercarte
  • 09-01-2024
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate costs 8 dollars. Ali buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Ali pays

Respuesta :

Otras preguntas

How do polyatomic ions form?
The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us
If I round 160,656 to the nearest ten thousand
If a plane flies 612 km per hour, approximately how many kilometres will it travel in 13 hours?
Which is greater 5.4 or 5.400
t + 3t - 7 = 4t - 7???
Jackie made 28$ babysitting last week . her brother John made only 86% as much as she did. How much did john make
What is the unit rate of the ratio 16:14
Describe 4 methods that scientists use to predict volcanic eruptions
What might be the biggest motivation for nomads to live in settlement